JW Training
Lasten street/showdance
Maanantai | Tiistai | Keskiviikko | Torstai | Perjantai | Lauantai | Sunnuntai |
|
Klo 17.15 - 18.00
|
|||||
|
Klo 18.00-18.45
|
Street- ja showdance-tunnit lapsille!
Jatkamme lasten ja nuorten street- ja showtanssiopetustamme Veikkolassa.
Lasten tanssikurssit ovat lapsille,
– jotka haluavat liikkua ja nauttia musiikista.
– jotka haluavat oppia uudet tanssiliikkeet ja tekniikat vaivihkaa leikkien ja yhdessä tekemisen kautta.
Pääroolissa kurssilla ovat aina lapset ja tekemisen ilo. Emme ota paineita esiintymisistä vaan nautimme musiikista ja liikkeestä. Ohjauksessa näkyy aina läsnäolo ja liikkumisen riemu.
Kurssin ohjaa ja opettaa taitava koreografi, tanssija ja esiintyjä Elina Ahokas.
JW Training haluaa olla mukana kehittämässä kylän palveluja ja luomassa laadukkaita liikunta-alan palveluja meille kyläläisille. Olemme kuulleet kutsun ja kivi on nyt laitettu pyörimään.
Ryhmäkoot tulevat olemaan pieniä, jolla takaamme laatua. Maksimikoko on 13 lasta/ryhmä, minimi on 10 lasta/ryhmä, jotta kurssit toteutuvat.
Nyt sinulla on mahdollisuus ilmoittaa lapsesi laadukkaaseen opetukseen kotikylällä. Annetaan kiven pyöriä ja lasten nauttia!
Ohjaaja:
Elina Ahokas, kouluttaja, koreografi, tanssija
Harjoitukset:
Tiistaisin klo 17.15-18.00 (6-8-vuotiaiden ryhmä)
Tiistaisin klo 18.00-18.45 (9-11-vuotiaiden ryhmä)
Hinta:
59 €/kk (kesto 16 kertaa eli yhteensä 236 €, kurssi maksetaan kokonaisuutena kurssin alussa)
Ohjaaja

Elina Ahokas
Kouluttaja, koreografi, tanssija
Elinan tunnit ovat täynnä energiaa, iloa ja huumoria. Voimistelijatausta ja työ sirkuskoulun opettajana tuovat veikeän mausteen tunneille. Elina on energiapakkaus, jonka tunnit on koettava itse.